پرینتر لیزری

مرتب‌سازی
فیلتر
مرتب سازی بر اساس
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-Sensys MF237w با گوشی اورجینال
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-Sensys MF237w با گوشی اورجینال
 
33,200,000 تومان
پرینتر لیزری کانن مدل i-SENSYS LBP6030B
پرینتر لیزری کانن مدل i-SENSYS LBP6030B
 
10,700,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser 107w
پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser 107w
 
7,000,000 تومان
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-SENSYS MF3010
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-SENSYS MF3010
 
15,000,000 تومان
پرینتر لیزری کانن مدل Canon imageClass LBP6030w
پرینتر لیزری کانن مدل Canon imageClass LBP6030w
 
9,450,000 تومان
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل imageclass MF3010
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل imageclass MF3010
 
13,200,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل HP M12a
پرینتر لیزری اچ پی مدل HP M12a
 
23,800,000 تومان
پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل M28a
پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل M28a
 
13,000,000 تومان
پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M28w
پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M28w
 
17,500,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل HP LaserJet Pro M12w
پرینتر لیزری اچ پی مدل HP LaserJet Pro M12w
 
24,500,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل HP 107a
پرینتر لیزری اچ پی مدل HP 107a
 
5,950,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15w
پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15w
 
9,500,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15a
پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15a
 
9,200,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet P2035
پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet P2035
 
61,500,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل M402n
پرینتر لیزری اچ پی مدل M402n
 
38,400,000 تومان

پرینتر لیزری و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید!

پرینتر لیزری یکی از کاربردی ترین انواع پرینترهای موجود در بازار است که استفاده از آن در دنیای امروز بسیار باب شده است. اگر دوست دارید یک پرینتر کارآمد در اختیار داشته و با استفاده از آن نوشته‌ها و تصاویر دلخواهتان را با سرعت و کیفیتی باورنکردنی به چاپ برسانید، پرینتر لیزری بخرید!

چقدر با پرینترهای لیزری آشنایی دارید؟! اصلا می دانید پرینتر چیست و چه کاربردهایی دارد؟!

اگر پاسخی برای سوالات فوق در چنته ندارید، این مقاله را به هیچ قیمتی از دست ندهید. صفر تا صد پرینتر لیزری را از خانه پرینتر بیاموزید!

پرینتر لیزری

پرینتر چیست و چه کاربردی دارد؟

پرینتر که از آن تحت عنوان چاپگر نیز یاد می شود، یکی از اصلی ترین ملزوماتی است که به وفور در شرکت ها و ادارات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقریبا تمام افراد از دانشجویان گرفته تا کسانی که به ادارات و شرکت ها مراجعه می کنند؛ نیازمند پرینت اسناد و مدارکشان هستند. پرینترها از جمله کاربردی ترین تجهیزات جانبی کامپیوترها محسوب می شوند که همه ما تجربه استفاده از آن ها را داریم. این دستگاه متون و تصاویر ایجاد شده در رایانه را بر روی کاغذهای دارای ابعاد دلخواه شما چاپ نموده و در اختیارتان قرار می دهد.

پرینترها در انواع متعدد و متنوعی طراحی و تولید شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند. چاپگر ماتریس سوزنی، چاپگر تماسی، چاپگر لیزری، چاپگر جوهر افشان و... همه و همه از پرفروش ترین انواع چاپگر موجود در بازار محسوب می گردند.

ورود چاپگرها به بازار به اواسط دهه 1980 میلادی باز می گردد. اولین پرینترهای عرضه شده از نوع جوهر افشان بودند و کار چاپ را از طریق پخش جوهر بر روی کاغذ انجام می دادند. پس از آن چاپگرهای پیشرفته تر یکی پس از دیگری ظهور کرده و نبض بازار را در دست گرفتند. یکی از محبوب ترین انواع پرینترهای موجود که هرچه از مزایای منحصر به فرد و کاربردهای بی نظیرش برایتان بگوییم، کم گفته ایم؛ پرینتر لیزری است.

چاپگرهای لیزری

آشنایی با پرینتر لیزری

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که دو ماده مختلف را به یکدیگر بمالید تا بتوانید شاهد الکتریسیته ساکن ایجاد شده بین آن ها باشید؟! به یاد دارید که در کلاس علوم دوران شیرین و فراموش نشدنی دبستان، یک بادکنک را به لباس‌های پشمی‌مان می‌مالیدیم و با ذوق منتظر می‌ماندیم تا بادکنک جذب لباسمان شود؟!

جالب و در عین حال لازم است بدانید که در طی این فرآیند، الکترون از سطح یکی از مواد موجود جدا شده و به سطح ماده دیگر می چسبد. اساس عملکرد پرینترهای لیزری نیز دقیقا همین گونه است. نیروی الکترواستاتیکی که از این طریق به وجود می آید، زمینه چاپ تصاویر و نوشته ها بر روی کاغذ را فراهم می سازد. اگر جویای مفهوم نیروی الکترواستاتیکی هستید؛ باید خدمتتان عرض کنیم که نیروی وارد شده به بارهای الکتریکی از سوی یکدیگر را الکترواستاتیکی می نامند.

پرینترهای لیزری اچ پی

نحوه عملکرد پرینتر لیزری

هنگامی که اپراتور پرینتر لیزری را روشن می نماید، گروهی از اشعه های لیزری شروع به حرکت به سمت جلو و عقب می کنند. این حرکت موجب ایجاد تصویر مورد نظر بر روی یک استوانه باردار تحت عنوان درام می شود. در این حین تونر دستگاه نیز باردار می گردد. جا به جایی بار الکتریکی بین تونر و درام موجب می شود که تونر تصویر موجود بر سطح استوانه را به کاغذ انتقال دهد. آنچه باعث تثبیت تصویر بر سطح برگه می گردد، گرمای فیوزر است.

یک سوال مهم؛ آیا با درک نحوه عملکرد پرینترهای لیزری، متوجه تفاوت بارز آن ها با دستگاه های فتوکپی شدید؟! بله؛ درست است. وجود سند فیزیکی برای چاپ توسط دستگاه های فتوکپی الزامی است. این در حالی است که پرینترهایی لیزری نیازی به این سند نداشته و اسناد داخل کامپیوتر را به چاپ می رسانند.

پرینتر

انواع پرینتر لیزری را بشناسید!

اگر به دنبال دستگاهی ایده آل و به دردبخور برای انجام اموری نظیر چاپ، اسکن، فکس و کپی هستید؛ پرینتر لیزری بهترین گزینه ای است که پیش رو دارید. مایلید به اتفاق با انواع پرینتر لیزری موجود در بازار آشنا شویم؟!

نوع تک کاره و چند کاره

پرینترهای لیزری تک کاره همان طور که از نامشان پیداست، تنها قادر به انجام یک کار هستند. این دستگاه ها که در اکثر ادارات و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، وظیفه پرینت و چاپ متون و تصاویر بر روی کاغذ را بر عهده دارند. هرچه از کیفیت و سرعت چاپ توسط این پرینترهای کاربردی بگوییم، کم گفته ایم. آسانی استفاده را هم به لیست مزایای این تجهیزات بیفزایید. پرینترهای تک کاره پیشنهادی مناسب برای استفاده در کاربردهای خانگی هستند.

در سوی مقابل پرینترهای لیزری تک کاره، پرینترهای لیزری چندکاره قرار دارند که از امکانات مختلفی برخوردار بوده و کارهای گوناگونی را انجام می دهند. فکس، چاپ، کپی و اسکن مهم ترین قابلیت های یک پرینتر چندکاره محسوب می شوند. استفاده از این تجهیزات در محیط های کاری مختلف نظیر ادارات، فروشگاه ها، شرکت ها و... که انجام درست و بی نقص کپی مدارک یا پرینت، فکس و اسکن آن ها بسیار حائز اهمیت است، مرسوم می باشد.

ابعاد پرینترهای لیزری چندکاره در مقایسه با نوع تک کاره بزرگتر و قیمت آن ها بیشتر است. لازم به ذکر است که نوع چندکاره این تجهیزات در انواع متعدد و متنوعی در دسترس مصرف کنندگان قرار دارند. پرینتر لیزری سه کاره و چهار کاره از کاربردی ترین انواع این محصول محسوب می شوند. نظرتان درباره آشنایی بیشتر با این تجهیزات چیست؟!

نوع سه کاره

پرینتر لیزری سه کاره یکی از پرفروش ترین انواع پرینتر لیزری است که قادر به انجام سه عمل چاپ، اسکن و کپی می باشد. این دسته از پرینترها را به وفور در مراکز آموزشی و اداری مورد استفاده قرار می دهند.

نوع چهار کاره

پرینترهای چهار کاره قادر به انجام چهار وظیفه اصلی فکس، اسکن، چاپ و کپی هستند. برای آن که بتوانید از قابلیت فکس این تجهیزات استفاده کنید، می بایست آن ها را با کابل تلفن به خط تلفن ثابت وصل نمایید.

انواع پرینتر لیزری

نوع رنگی و سیاه و سفید

پرینترهای لیزری رنگی یکی از پرطرفدارترین انواع پرینترهای لیزری هستند که قادرند اسناد را در طیف های رنگی مختلف به چاپ برسانند. این در حالی است که نوع سیاه و سفید از یک کارتریج استفاده نموده و چاپ اسناد را به صورت سیاه و سفید انجام می دهد. این موضوع موجب شده که پرینترهای سیاه و سفید سریع تر از پرینترهای رنگی که کار چاپ را با استفاده از 4 کارتریج انجام می دهند، عمل نمایند. پیچیدگی پرینترهای رنگی و بالا بودن کارتریج های استفاده شده توسط آنان موجبات افزایش قیمت این تجهیزات را فراهم ساخته اند. از همین رو توصیه می شود که نخست هدف خود را از خرید این دسته از پرینترها مشخص کرده و سپس اقدام به خرید مناسب ترین نوع آن ها نمایید!

خانه پرینتر؛ عرضه کننده باکیفیت ترین پرینترهای لیزری اورجینال با قیمت ایده آل!

اگر به دنبال با کیفیت ترین پرینترهای لیزری با قیمتی ایده آل و کیفیتی مثال زدنی می گردید، کجا بهتر از فروشگاه آنلاین خانه پرینتر؟!

بازگشت
ارتباط با پشتیبانی در تلگرام
ارتباط با پشتیبانی در واتس‌اپ
ارتباط با پشتیبانی در ایتا
rubika
ارتباط با پشتیبانی در روبیکا