تخفیف

پلاتر

مرتب‌سازی
فیلتر
مرتب سازی بر اساس
پلاتر اچ پی مدل DesignJet Z6200
پلاتر اچ پی مدل DesignJet Z6200
 
610,000,000 تومان
پلاتر اپسون مدل Sure Color SC-T7200
پلاتر اپسون مدل Sure Color SC-T7200
 
318,000,000 تومان
پلاتر اچ پی مدل DesignJet T1700
پلاتر اچ پی مدل DesignJet T1700
تماس بگیرید
پلاتر اچ پی مدل دیزاین جت T795
پلاتر اچ پی مدل دیزاین جت T795
ناموجود

پلاتر

پلاتر Plotter دستگاهی است شبیه به پرینتر که از آن برای چاپ تصاویر و اشکال گرافیکی در ابعاد بزرگ‌تر بر روی کاغذ، مقوا، تخته سه‌لایه، پارچه و حتی آلومینیوم استفاده می‌شود. دستگاه پلاتر یا رسام به‌منظور ترسیم نقشه‌های مهندسی در دفاتر فنی و هم چنین چاپ بنرها و پوسترهای تبلیغاتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌های متعددی از جمله کمپانی HP اقدام به ساخت و طراحی انواع پلاتر برای استفاده‌های گوناگون کرده‌اند. پلاترهای اچ پی عموماً تحت عنوان DesignJet در بازار موجود هستند.

خرید پلاتر

به‌منظور خرید پلاتر، ابتدا باید به زمینه کاری و نیازی که به دستگاه پلاتر دارید، توجه کنید. پلاتر قلمی که به کمک قلم‌ها خطوط و نقاط را رسم می‌کند، برای چاپ نقشه‌ها و بردارهای خطی مناسب هستند. در شکت های فنی مهندسی که نیاز به چاپ نقشه در ابعاد بزرگ دارند، استفاده از این پلاترها معمول‌تر است.

برای چاپ اطلاعات و تصاویر بر روی بنرها و پارچه‌ها از پلاترهای جوهرافشان استفاده می‌شود. این نوع پلاترها می‌توانند تصاویری با تنوع رنگی بالاتر تولید کنند. سرعت چاپ در آن‌ها نسبت به پلاترهای لیزری پایین‌تر است و هزینه نگهداری بالاتری را نیز دارند.

قیمت پلاتر

برخلاف پلاترهای جوهرافشان که سرعت چاپ کم‌تری را دارند، پلاترهای لیزری از سرعت چاپ نسبتاً بالاتری برخوردار هستند هر چند که کیفیت چاپ در این نوع از پلاترها پایین‌تر است. پلاترهای لیزری در فرایند چاپ از کارتریج، درام و دولوپر استفاده می‌کنند. قیمت پلاتر به عوامل مختلفی بستگی دارد. هرچه ابعاد پلاتر بزرگ‌تر و امکانات چاپی بیشتری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود.  پلاتر کانن، پلاتر اچ پی و پلاتر اپسون از جمله پلاترهای پرفروش هستند که محبوبیت خاصی را نزد خریداران خود دارند.

کیفیت چاپ پلاتر تأثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد. امروزه شرکت‌های سازنده دستگاه پلاتر Plotter سعی دارند که کیفیت تصاویر چاپ شده را تاحدامکان بالا ببرند. هرچند که عمر مفید دستگاه‌های پلاتر زیاد است، اما پس از مدتی قطعات و لوازم به‌کاررفته در ساخت پلاتر دچار فرسودگی و آسیب می‌شوند. هر چه جنس و کیفیت قطعات به‌کاررفته در ساخت پلاتر مرغوب‌تر باشد، به‌تبع قیمت دستگاه نیز بیشتر است.

بازگشت
ارتباط با پشتیبانی در تلگرام
ارتباط با پشتیبانی در واتس‌اپ
ارتباط با پشتیبانی در ایتا
rubika
ارتباط با پشتیبانی در روبیکا