تخفیف

پرینتر

مرتب‌سازی
فیلتر
مرتب سازی بر اساس
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-Sensys MF237w با گوشی اورجینال
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-Sensys MF237w با گوشی اورجینال
 
32,800,000 تومان
پرینتر لیزری کانن مدل i-SENSYS LBP6030B
پرینتر لیزری کانن مدل i-SENSYS LBP6030B
 
10,300,000 تومان
پرینتر جوهرافشان کانن مدل PIXMA G1411
پرینتر جوهرافشان کانن مدل PIXMA G1411
 
8,000,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser 107w
پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser 107w
 
7,590,000 تومان
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل imageclass MF3010
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل imageclass MF3010
 
13,250,000 تومان
پرینتر چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS3440
پرینتر چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS3440
 
3,900,000 تومان
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-SENSYS MF3010
پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-SENSYS MF3010
 
14,300,000 تومان
پرینتر لیزری کانن مدل Canon imageClass LBP6030w
پرینتر لیزری کانن مدل Canon imageClass LBP6030w
 
9,950,000 تومان
پرینتر چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA G2410
پرینتر چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA G2410
 
7,700,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M12a
پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M12a
 
19,300,000 تومان
پرینتر جوهرافشان اپسون مدل L805
پرینتر جوهرافشان اپسون مدل L805
 
23,500,000 تومان
پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل M28a
پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل M28a
 
12,000,000 تومان
پرینتر جوهر افشان کانن مدل PIXMA G2415
پرینتر جوهر افشان کانن مدل PIXMA G2415
 
7,800,000 تومان
پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M28w
پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M28w
 
16,500,000 تومان
پرینتر لیزری اچ پی مدل HP LaserJet Pro M12w
پرینتر لیزری اچ پی مدل HP LaserJet Pro M12w
 
18,000,000 تومان

کاربرد پرینتر و انواع آن

پرینتر نوعی دستگاه چاپ است که کاربردهای زیادی دارد. در واقع، آن را نوعی دستگاه چاپ دیجیتال نیز می شناسند. تهیه پرینت و چاپ از اسناد و عکس ها در کسب و کارها این روزها در کنار ذخیره آنها به صورت فایل در کامپیوتر همچنان کاربرد دارد. باید از نامه های اداری، کتاب ها، پایان نامه ها و بسیاری دیگر از اسناد و مدارک تا پیش از رسیدن به مرحله نهایی پرینت گرفته شود. خیلی از کسب و کارها همچنان نیازمند یکی از این دستگاه ها در دفاتر اداری خود هستند. ضمن این که این دستگاه ها کاربردهای خانگی هم دارند. در گذشته آنها دستگاه هایی گران بودند، ولی به مرور قیمتشان کاهش پیدا کرد.

مدل های متنوعی از آنها در بازار وجود دارد که برندهای مختلفی تولیدکننده این دستگاه ها در دنیا هستند. این روزها آنها به دستگاه هایی پرکاربرد در همه کسب و کارها بدل شده اند. این دستگاه ها را بر اساس فناوری مورد استفاده برای چاپ، امکانات موجود در دستگاه و اندازه کاغذ مصرف به دسته های مختلف تقسیم شده است. به دلیل تنوعی که در این دستگاه ها ایجاد شده است، خرید یکی از آنها بدون داشتن اطلاعاتی پایه درباره آنها کار ساده ای به نظر نمی رسد. پیش از خرید یک دستگاه پرینتر باید درباره کاربرد، ساختار و انواع آن اطلاعاتی را به دست آورد.

خریدپرینتر

انواع پرینتر از نظر فناوری چاپ

انواع دستگاه پرینتر از نظر فناوری چاپ به چهار دسته تقسیم می شوند؛ لیزری، جوهر افشان، حرارتی و ضربه ای. انواع حرارتی این دستگاه ها بیشتر برای چاپ برچسب و فیش استفاده می شوند و انواع ضربه ای یا سوزنی در بانک ها کاربرد دارند.

انواع لیزری و جوهر افشان

انواع پرینتر لیزری دستگاه هایی هستند که از اشعه ضعیف شده لیزر و ویژگی الکترومغناطیسی برای عمل چاپ استفاده می کنند. بعضی از انواع لیزری ویژگی های خاص خود را دارند. از دستگاه هایی که امکان اتصال به سوئیچ و روتر یک شبکه کامپیوتری را دارند تا آنها که قابلیت چاپ دورو دارند. در برخی از دستگاه های لیزری می توان کارتریج داخل آن را شارژ کرد.

در انواع جوهر افشان عمل چاپ با پخش کردن جوهر روی کاغذ صورت می گیرد. به دلیل وجود یک خط کش و یک نقاله محل دقیق قرار گرفتن متن یا تصویر در آنها تشخیص داده می شود. هد کارتریج در آنها با استفاده از قطعه ای به اسم کریر به نقطه مورد نظر برده می شود و جوهر را روی کاغذ پخش می کند. در برخی از انواع دستگاه پرینتر جوهر افشان دو کارتریج وجود دارد که یکی از آنها وظیفه حمل جوهر مشکی و آن یکی وظیفه حمل جوهرهای آبی، زرد و قرمز را دارند. انواع مدرن تری نیز هستند که برای هر رنگ یک کارتریج مجزا دارند. دستگاه هایی هستند که کارتریج های جوهر بسیار حجیمی دارند و گنجایش آنها بالا است.

انواع جوهر افشانی وجود دارند که به علت نداشتن امکان شارژ کارتریج به صرفه نیستند. ولی همین مدل ها برای مصارف خاص می توانند مناسب باشند. در تولیدات برخی برندها به علت وجود تانک جوهر از لحاظ هزینه نهایی به ازای چاپ هر ورق به صرفه تر هستند. بعضی از انواع دستگاه پرینتر برای چاپ اسناد و برخی دیگر مناسب چاپ عکس ها و تصاویر هستند.

پرینتر رنگی

انتخاب پرینتر جوهر افشان و لیزری

در موقع تهیه و خرید پرینتر مهم است که خریدار بداند که از میان پرینترهای لیزری و جوهر افشان باید به سراغ کدام یک از آنها برود. هیچ کدام از این دو مدل بر دیگری برتری ندارد و هر یک با توجه به ویژگی هایی که دارند برای یک نوع کسب و کار مناسب هستند. از آنجا که حرارت نقش مهمی در انواع لیزری دارد، مصرف برق آنها بالاتر است. ماندگاری تونر در انواع لیزری بیشتر از کارتریج های رنگ در انواع جوهر افشان است. ابعاد و اندازه انواع جوهر افشان از لیزری کوچک تر است. همین مسئله اهمیت زیادی برای مصارف خانگی و کسب و کارهایی که فضای کمی را می توانند به این دستگاه اختصاص دهند دارد.

انواع لیزری و به ویژه آنها که چند کاره هستند برای کسب و کارهای کوچک مناسب به نظر نمی رسند. وزن انواع جوهر افشان در مقایسه با لیزری سبک تر و جا به جا کردن آنها ساده تر است. پشتیبانی از انواع کاغذ یکی دیگر از تفاوت های این دو نوع دستگاه ها است. در انواع جوهر افشان امکان کاربرد کاغذهایی مثل معمولی، عکس و گلاسه وجود دارد. اما در انواع دستگاه پرینتر لیزری محدودیت بیشتری درباره استفاده از انواع کاغذ دیده می شود.

انواع پرینتر

هزینه انواع پرینتر جوهر افشان و لیزری

قیمت انواع دستگاه پرینتر لیزری و جوهر افشان اختلاف زیادی با هم دارند. هزینه در رابطه با این دستگاه ها تنها به زمان خریدشان مربوط نمی شود. زیرا هزینه تعمیر و نگهداری، شارژ کارتریج ها و خرید آنها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. هزینه خرید دستگاه جوهر افشان کمتر است، ولی هزینه نگهداری از آن به اندازه ای بالا است که قیمت نهایی آن از نوع لیزری بیشتر تمام خواهد شد. شارژ کارتریج در انواع جوهر افشان محدود است. به این ترتیب، مصرف کننده باید مجدد کارتریج دستگاه را از نو خریداری کند که هزینه زیادی به او تحمیل خواهد شد.

خشک شدن و ماندگاری انواع جوهر افشان هم مهم است. اگر مدت طولانی از آنها استفاده نشود، جوهر در نازل ها و کارتریج خشک می شود. حتی در مواردی لازم است که دوباره کارتریج نو تهیه شود. در انواعی که به تانک رنگ مجهز هستند، این مشکل تا حدودی مرتفع شده است. ولی همچنان احتمال خشک شدن رنگ در نازل وجود دارد. بر عکس آنها، تونر در انواع لیزری تا مدت طولانی پایدار می ماند و می توان به راحتی از آن استفاده کرد. در نهایت می توان گفت که در تهیه یکی از این دستگاه ها هزینه خرید اولیه دستگاه، هزینه جوهر یا تونر، مصرف انرژی و دوام ماندگاری آنها حائز اهمیت است. در کل می توان انواع دستگاه پرینتر لیزری را کم هزینه تر از انواع جوهر افشان دانست.

کاربرد پرینتر

کاربرد دستگاه های چاپ

دستگاه پرینتر از نظر کاربرد به انواع زیر تقسیم می شود:

  • انواع دستگاه های خانگی نوعی هستند که در منازل کاربرد دارند. از ویژگی های انواع خانگی می توان به کم سر و صدا بودن آنها اشاره کرد. این مدل دستگاه ها برای چاپ کتاب ها، جزوه های درسی و چاپ کردن عکس های خانوادگی و دیگر کارهای ساده و کم حجم کاربرد دارند.
  • انواع دستگاه های اداری ـ خانگی نوع دیگری هستند که مناسب افرادی به شمار می روند که در خانه کار می کنند. افراد دورکاری که از نظر فیزیکی از محل کار خود فاصله دارند، برای چاپ فایل های خود به یکی از این دستگاه ها نیاز خواهند داشت. سرعت این دستگاه ها از انواع خانگی بالاتر است.
  • انواع دستگاه های اداری کوچک تا متوسط که گاهی قابلیت های اضافی دیگری هم دارند. سرعت و گنجایش بالای آنها موجب می شود که کارها سریع تر در کسب و کارها پیش برود. این نوع مناسب کسب و کارهای کوچک و متوسط است و برای کسب و کارهای با حجم کاری بالا کافی نیست.
  • کسب و کارهای که حجم کاری بالایی دارند باید یک پرینتر تجاری برای خود انتخاب کنند. کسب و کارهای بزرگ، واحد چاپ و انتشارات سازمان ها یا آنهایی که به طور اختصاصی در زمینه چاپ فعال هستند، به یکی از انواع تجاری این دستگاه ها نیاز خواهند داشت. سرعت و گنجایش این نوع دستگاه ها بالاتر از انواع دیگر آنها است.

خرید پرینتر از خانه پرینتر

در زمان تهیه و خرید پرینتر باید به نکات زیر توجه شود:

  • سرعت چاپ یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه ها محسوب می شود. سرعت چاپ آنها به طور معمول بر اساس صفحه بر دقیقه عنوان می شود. دستگاه های کوچک گنجایش کاغذی کمتری دارند و سرعت آنها نیز پایین تر است. اما انواع تجاری این دستگاه ها هم گنجایش کاغذ بیشتری دارند و هم سرعت چاپ در آنها بالاتر است.
  • همه این دستگاه ها قدرت چاپ دو رو ندارند. در صورتی که دستگاه تنها پرینت یک رو می گیرد، سرعت چاپ در آن خیلی اهمیت ندارد. سرعت چاپ در پرینترهای دورو مهم تر است.
  • رنگی یا سیاه و سفید بودن این دستگاه ها مسئله مهم دیگری است که باید به آن توجه شود. از انواع رنگی برای چاپ عکس، متون رنگی و اسناد مختلف دارای رنگ استفاده می شود. نوع سیاه و سفید این دستگاه تنها برای چاپ کردن اسناد متنی کاربرد دارند. قیمت انواع رنگی از سیاه و سفید بالاتر است. سرعت انواع رنگی نیز از سیاه و سفیدها کمتر است.
  • از دیگر نکات مهم در زمان خرید پرینتر توجه به حجم کاغذ، حجم پرینت پیشنهادی در ماه و مصرف انرژی در دستگاه است.

پرینتر سیاه و سفید

خرید از خانه پرینتر

خانه پرینتر فعالیت خود را در زمینه فروش انواع این دستگاه ها از سال ۱۳۶۷ شروع کرده است. علاوه بر خود دستگاه ها می توان انواع کارتریج و تونر مورد نیاز خود را از این مرکز تهیه کرد. قیمت این دستگاه ها در این فروشگاه معتبر در مقایسه با مراکز رقیب مناسب تر تعیین شده است. همه کسب و کارها در هر اندازه ای که باشند می توانند با مشاوره گرفتن از متخصصان این مجموعه دستگاه مناسب و به صرفه را برای محیط خود انتخاب کنند.

بازگشت
ارتباط با پشتیبانی در تلگرام
ارتباط با پشتیبانی در واتس‌اپ
ارتباط با پشتیبانی در ایتا
rubika
ارتباط با پشتیبانی در روبیکا