تخفیف

اسکنر

مرتب‌سازی
فیلتر
مرتب سازی بر اساس
اسکنر اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-C225
اسکنر اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-C225
 
19,200,000 تومان
اسکنر ای ویژن مدل Avision FB1000n
اسکنر ای ویژن مدل Avision FB1000n
 
3,900,000 تومان
اسکنر اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-C240 Scanner
اسکنر اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-C240 Scanner
 
32,500,000 تومان
اسکنر اپسون مدل EPSON Perfection V19
اسکنر اپسون مدل EPSON Perfection V19
 
4,750,000 تومان
اسکنر کداک مدل Alaris S2070
اسکنر کداک مدل Alaris S2070
 
47,000,000 تومان
اسکنر بایگانی کانن مدل DR-M160II
اسکنر بایگانی کانن مدل DR-M160II
 
43,500,000 تومان
اسکنر ای ویژن مدل AVISION AD120
اسکنر ای ویژن مدل AVISION AD120
 
17,000,000 تومان
اسکنر ای ویژن مدل AVISION AD250
اسکنر ای ویژن مدل AVISION AD250
 
29,800,000 تومان
اسکنر تخت اچ پی مدل HP ScanJet Pro 2500 f1
اسکنر تخت اچ پی مدل HP ScanJet Pro 2500 f1
 
21,000,000 تومان
اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 300
اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 300
 
4,250,000 تومان
اسکنر ای ویژن مدل AVISION AD240
اسکنر ای ویژن مدل AVISION AD240
 
26,300,000 تومان
اسکنر کداک مدل Alaris S2050
اسکنر کداک مدل Alaris S2050
 
42,500,000 تومان
اسکنر ای ویژن مدل AVISION AD250F
اسکنر ای ویژن مدل AVISION AD250F
 
54,500,000 تومان
اسکنر حرفه ای اسناد ای ویژن مدل AV5400
اسکنر حرفه ای اسناد ای ویژن مدل AV5400
 
90,000,000 تومان
اسکنر اسناد ای ویژن مدل AD130
اسکنر اسناد ای ویژن مدل AD130
 
30,500,000 تومان

اسکنر و انواع آن

اسکنر از دستگاه های پرکاربرد در کسب و کارهای مختلف است. این دستگاه انواع مختلفی دارد و می توان آن را نوعی دستگاه الکترونیکی به شمار آورد که امکان تبدیل تصاویر فیزیکی به فایل دیجیتال را به کاربران می دهد. یعنی با آن می توان از اسناد مختلف، عکس ها و هر نوع تصویر یا متن فیزیکی یک کپی دقیق تهیه کرد که به شکل فرمت دیجیتال امکان ذخیره کردن آن در کامپیوتر و لپ تاپ وجود دارد. آنها انواع گوناگونی دارند و هر کسب و کاری در زمان خرید یکی از این دستگاه ها باید اطلاعاتی درباره آنها به دست آورد تا بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد.

اسکنر

تعریفی از اسکنر

در زمان کار با اسکنر این امکان به کاربر داده می شود که عکس تهیه شده در مانیتور قابل مشاهده باشد. آنها رزولوشن های متفاوتی دارند. این دستگاه ها یکی از به صرفه ترین و مطمئن ترین راه حل انتقال تصویرها هستند. می توان آن را به یک دوربین عکاسی شبیه کرد که امکان عکس گرفتن و اسکن کردن با جزئیات از روی عکس ها، اسناد و متن های مختلف وجود دارد. عکسی در اندازه دلخواه که می توان آن را در فرمت های مختلف مشاهده کرد، به اشتراک گذاشت، ویرایش کرد یا حتی از آن چاپ و پرینت تهیه کرد. آن را می توان یک دستگاه ورودی دانست که با استفاده از آن می توان از انواع سندها با ماهیت مختلف عکس گرفت. برای مشاهده فایل این تصاویر به وجود یک نرم افزار نیز نیاز است.

مشخصات این دستگاه

حال که دانستید اسکنر چیست خوب است درباره نحوه کار آن اطلاعاتی به دست آورید. عملکرد آن را پیچیده نیست و بر اساس اصل بازتاب و انتقال کار می کند. نوری روشن به سند زیر دستگاه تابانده می شود که نقش همان فلش را در دوربین عکاسی بازی می کند. در همان زمان از سند یک کپی دیجیتالی گرفته می شود که بعد از عبور از یک سری آینه و لنز به یک حسگر انعکاس می یابد. اساس کار آنها تجزیه و تحلیل یک تصویر و بازتولید آن به یک تصویر دیجیتال با استفاده از تکنیک های تشخیص کاراکتر نوری است.

بر عکس شکل های خاصی از انتقال داده اسکن ها تنها شامل انتقال تصویر به شکل های دیجیتال می شود. نقش کاربر نهایی در موقع اسکن محدود است. آنها به ارتباطات دوطرفه وابستگی ندارند، این امکان را می دهند که در ذخیره اطلاعات مهم یا انتقال اطلاعات کمک کننده باشند. اسکنر بهترین رزولوشن ممکن را از تصویرهای دیجیتال ارائه می دهد. دستگاه فکس نمی تواند بازتولید جزئیات را به سادگی تولید کند، در صورتی که این دستگاه تصویرها را با وضوح و دقت بیشتری بازتولید می کند. آنها ابزارهایی مفید و کارآمد برای عکاسی هستند.

یکی از مهم ترین ویژگی استفاده از این دستگاه ها صرفه جویی در هزینه ها است. با وجود آنها می توان به راحتی فایل های دیجیتال را جایگزین فایل های فیزیکی کرد. به این ترتیب در اختصاص فضای فیزیکی کسب و کارها نیز صرفه جویی می شود و مزایای زیست محیطی را نیز به دنبال دارد.

انواع اسکنر

انواع اسکنر

اسکنر دارای انواع مختلفی است. از جمله انواع آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع تخت یا مسطح این دستگاه رایج ترین و ساده ترین آنها است. از آنها در خانه و کسب و کارها استفاده می شود. آن را می توان روی یک سطح صاف قرار داد و دارای درپوشی است که با باز کردن آن شیشه اسکن قابل مشاهده خواهد بود. درپوش آن را با توجه به ضخامت اسناد می توان تنظیم کرد. با این مدل می توان همه اسناد در اندازه آ4 از جمله اسلایدهای شفاف و نگاتیوها را نیز اسکن کرد. برخی از دستگاه های مسطح دارای امکاناتی مثل بلوتوث، اتصال بی سیم و تغذیه خودکار هستند.

اسکنر عکس همان طور که از نام آن بر می آید برای اسکن کردن از عکس ها گزینه مناسبی تلقی می شود. با آن امکان اسکن کردن از تصاویر وجود دارد. با بقیه دستگاه ها هم می توان عکس اسکن کرد، اما کیفیت این مدل با آنها قابل مقایسه نیست. کیفیتی که این دستگاه از نظر عمق رنگ و وضوح تصاویر ارائه می دهد بسیار عالی است.

دستگاه دیگر نوعی است که با آن انواع امکان اسکن کردن از اسناد وجود دارد. با این دستگاه امکان اسکن کردن اسناد در اندازه های بزرگ به کاربران داده می شود. به این مدل شیت فید هم گفته می شود. به دلیل این که اسناد به جای شیشه روی فیدر قرار داده می شوند. این مدل برای بسیاری از کسب و کارها گزینه ایده آلی است.

اسکنر قابل حمل نوع دیگری است که به دلیل سادگی در جا به جایی آن کاربرد زیادی دارد. می توان آن را به راحتی به هر مکانی منتقل کرد. این مدل به برق زیادی نیاز ندارد و با یک درگاه یو اس بی به دستگاه های گوناگون وصل می شود. با نوع مدادی آن که در جیب جا می شود می توان خط به خط نوشته ها را اسکن کرد. هرچند کیفیت اسکن با آن بالا نیست.

خرید اسکنر

کاربرد این دستگاه ها

مهم ترین کاربرد اسکنر تهیه سوابق اسناد موجود در کسب و کار است. این امکان وجود دارد که بتوان مدل مورد نیاز را برای کسب و کار خود انتخاب کرد. علاوه بر مدل هایی که در بالا به آنها اشاره شد، می توان مدل های اسلاید و چند تخصصی را نیز اضافه کرد. انواع تخت و مسطح فضای زیادی را اشغال می کنند و انعطاف پذیرتر از انواع دیگر هستند. در مدل شیت فید سند یا عکس روی دستگاه قرار نمی گیرد، بلکه داخل دستگاه فرستاده می شود. به همین دلیل، کاغذ به جای حرکت هد و حسگرها حرکت می کند که در کیفیت نهایی اثرگذاری خوبی ندارد. با برخی از این دستگاه ها می توان نقشه های عریض و در اندازه آ3 را اسکن کرد.

با استفاده از این دستگاه می توان از همه اسناد شخصی و تجاری، نامه ها، موافقت نامه ها، گواهی نامه ها و اوراق مالیاتی و دیگر اسناد مهم یک کپی هم به صورت فایل و هم به صورت کاغذی تهیه کرد. به این ترتیب، با وجود یک اسکنر می توان به راحتی از همه اسناد فایل پشتیبان تهیه کرد.

مزایای استفاده از اسکنر

وجود یک دستگاه اسکنر در کسب و کارها مزایای زیادی را به همراه دارد. امکان اسکن کردن از اسناد در دستگاه های چند کاره نیز وجود دارد. یکی از مهم ترین مزایای این دستگاه ها در مقایسه با دستگاه فکس این است که خروجی نهایی در آنها از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است. با آنها می توان از هر نوع سندی از جمله عکس، متن و طرح اسکن تهیه کرد. بر عکس فکس که بدون وجود خط تلفن کار نمی کند، با این دستگاه می توان به طور مستقل کار پشتیبان گیری از اسناد را انجام داد. ضمن این که امکان ذخیره فایل ها در فرمت های مختلف بعد از اسکن کردن وجود دارد.

بعد از اسکن می توان از فایل های مورد نظر پرینت تهیه کرد. حجم فایل های اسکن شده به طور معمول طوری است که می توان آنها را به شکل های گوناگون مثل ایمیل با دیگران به اشتراک گذاشت. برای تهیه یک فایل کپی از یک سند نیازی به وجود کاغذ نیست. کار کردن به اسکنر ساده است و نیازی به تخصص خاصی ندارد. کافی است که یک بار تنظیم شوند تا بتوان بارها از آنها برای اسکن کردن استفاده کرد. در موقع اسکن کردن باید رنگی یا سیاه و سفید بودن سند خروجی مشخص شود.

اسکنر عکس

نکات مهم در زمان خرید اسکنر

وقتی یک کسب و کار قصد خرید اسکنر را دارد، باید به نکات مهمی توجه داشته باشد. ابتدا این که باید به نیازهای کسب و کار توجه ویژه شود. مهم است که اطمینان حاصل شود برای چه هدفی از این دستگاه قرار است استفاده کنند. مثلاً اندازه اسنادی که به طور معمول در کسب و کار باید اسکن گرفته شوند مشخص می کند که به چه اندازه ای نیاز است. اگر اسناد بزرگ هستند، باید به سراغ انواع بزرگ تر رفت. برای اسناد کوچک هم یک مدل کوچک دستی و قابل حمل کفایت می کند. در برخی موارد که کیفیت خروجی فایل اسکن شده اهمیت دارد باید به سراغ مدل های بالاتر رفت که خروجی آنها رزولوشن بالاتری دارد.

بعضی از مدل های این دستگاه با تمام نرم افزارها کار نمی کنند و باید مدل هایی را انتخاب کرد که بتوانند به آسانی با نرم افزارهای کامپیوتر یا لپ تاپ مورد نظری که قرار است به آن وصل شود یکپارچه شوند. برند اسکنر و کشور سازنده آن موضوع دیگری است که در زمان خرید نباید به آن بی توجه بود.

کیفیت اسکنر

تهیه اسکنر از خانه پرینتر

مهم ترین کاری که کسب و کارها باید پیش از خرید اسکنر انجام دهند پیدا کردن یک مرکز معتبر است که بتوانند دستگاه اصل، با کیفیت و قیمت مناسب را از آن تهیه کنند. برای اطمینان از اصالت کالا تنها می توان به مرکزی مثل خانه پرینتر مراجعه کرد. مرکزی که سال های متمادی است در حوزه ماشین های اداری فعالیت گسترده دارد و همه برندهای معروف موجود در ایران را می توان در میان دستگاه های این مرکز پیدا کرد. این مرکز واردکننده برتر انواع ماشین های اداری در کشور است.

بازگشت
ارتباط با پشتیبانی در تلگرام
ارتباط با پشتیبانی در واتس‌اپ
ارتباط با پشتیبانی در ایتا
rubika
ارتباط با پشتیبانی در روبیکا