تخفیف

کاغذ A3

مرتب‌سازی
فیلتر
مرتب سازی بر اساس
کاغذ A3 گلد gold A3 paper
کاغذ A3 گلد gold A3 paper
 
285,000 تومان
کاغذ A3 کپی مکس Copimax paper A3
کاغذ A3 کپی مکس Copimax paper A3
 
285,000 تومان
کاغذ A3 گلد بسته 1500 عددی
کاغذ A3 گلد بسته 1500 عددی
 
900,000 تومان
کاغذ A3 هیما بسته 1500 عددی HIMA
کاغذ A3 هیما بسته 1500 عددی HIMA
 
900,000 تومان
کاغذ A3 سل پرینت 80 گرمی
کاغذ A3 سل پرینت 80 گرمی
 
340,000 تومان
کاغذ A3 دبل آ کارتن 5 عددی Double A
کاغذ A3 دبل آ کارتن 5 عددی Double A
 
1,700,000 تومان
کاغذ A3 دبل آ 80 گرمی بسته 500 برگه
کاغذ A3 دبل آ 80 گرمی بسته 500 برگه
 
320,000 تومان
کاغذ A3 هیما بسته 500 برگی
کاغذ A3 هیما بسته 500 برگی
 
285,000 تومان
کاغذ A3 جلد سفید 80 گرمی بسته 500 برگه ایی
کاغذ A3 جلد سفید 80 گرمی بسته 500 برگه ایی
ناموجود
کاغذ A3 فابرکاستل ۸۰ گرمی بسته ۵۰۰ برگی
کاغذ A3 فابرکاستل ۸۰ گرمی بسته ۵۰۰ برگی
ناموجود
کاغذ A3 هیما بسته 2500 عددی HIMA
کاغذ A3 هیما بسته 2500 عددی HIMA
ناموجود

هر آنچه لازم است درباره کاغذ آ3 بدانید!

کاغذ آ3 یکی از کارآمدترین کاغذهایی است که اکثر قریب به اتفاق ما به طور روزانه با آن سروکار داریم. شاید برایتان عجیب و غیر قابل باور به نظر برسد، اما حقیقتا هر یک از کاغذهایی که استفاده می کنید؛ نام و نشان و مشخصات خاص خودشان را دارند. از کاغذ روزنامه ها و مجلات گرفته تا دفترهای مختلف و سر رسیدها و کتاب ها و...

کاغذها به عنوان عناصری که از دیرباز تاکنون با لحظه هایمان عجین شده اند، ناشناخته باقی مانده اند. گویی اصلا فراموش کرده ایم چنین عنصر مهمی در زندگیمان وجود دارد و نبودش تا چه اندازه می تواند کارهایمان را لَنگ بگذارد. بیایید این مقاله را به معرفی و بررسی یکی از کاربردی ترین انواع کاغذ در زندگی های مدرن امروزی اختصاص دهیم. کاغذی تحت عنوان کاغذ آ3!

برای شروع بهتر است نخست کاغذهای سری آ را به طور مختصر، اما مفید مورد بحث و بررسی قرار داده و پس از آن نوع A3 را موشکافی کنیم. موافقید؟!

کاغذ آ3

آشنایی مختصر و مفید با کاغذهای سری A

با دقت به تصویر زیر نگاه کنید. آنچه در این تصویر مشاهده می کنید، سایز مختلف کاغذهای سری A است که در دل یک کاغذ A0 جا شده اند. بله؛ اگر ابعاد یک کاغذ A0 را بدین صورت تقسیم بندی کنیم، ابعاد سایر کاغذهای سری A به دست می آید.

سایز-کاغذ

گفتنی است که سایز این کاغذها به صورت اتفاقی تعیین نشده و از استانداردی جهانی تحت عنوان استاندارد ایزو پیروی می کند. دوست دارید با نحوه محاسبه سایز کاغذهای سری A آشنا شوید؟!

اگر پاسختان به این سوال مثبت است، تیتر بعدی را از دست ندهید.

فرمول محاسبه سایز کاغذهای سری A چیست؟

با نگاهی به تصویر فوق متوجه خواهید شد که هرچه شماره کاغذ بزرگتر می شود، ابعاد آن کاهش می یابد. منظورمان این است که کاغذ A4 کوچکتر از کاغذ A3 و این دو کوچکتر از کاغذ A2 هستند. می بینید؛ هر چه شماره بیشتر باشد، کاغذ کوچکتر است. حال سوال این است که آیا فرمول خاصی برای محاسبه این تغییر سایز وجود دارد یا طبق یک قرارداد از پیش تعیین شده، سایز هر کاغذ مشخص است و ما چاره ای جز حفظ آن نداریم؟!

جالب و در عین حال لازم است بدانید که محاسبه ابعاد هر یک از کاغذهای سری A از طریق فرمولی مشخص که در ادامه آورده شده، صورت می پذیرد. با وجود این فرمول دیگر نیازی نیست سایز همه کاغذها را حفظ کنید. سایز پر کاربردترین کاغذ یعنی A4 را بدانید، کفایت می کند!

این را برای همیشه به خاطر داشته باشید که طول یک کاغذ A4 معادل 297 میلی متر و عرض آن 210 میلی متر است. خُب حالا بر اساس همین یک سایزی که حفظ کردید، می توانید سایز سایر کاغذها را بر اساس یک فرمول ساده محاسبه کنید.

کوچکتر یا بزرگتر؛ مسئله این است!

اگر قصد دارید سایز کاغذ کوچکتر از کاغذ A4 را حساب کنید، کافیست عدد کوچکتر را که در این جا 210 میلی متر است، به عنوان طول کاغذ A5 در نظر بگیرید. عرض این کاغذ نیز از نصف کردن عدد بزرگتر که همان 297 میلی متر است، به دست می آید. با این اوصاف نتیجه چه شد؟!

طول یک کاغذ A5 معادل 210 میلی متر و عرض آن معادل 5/148 میلی متر است.

حال اگر بخواهیم سایز یک کاغذ بزرگتر از A4 مثلا کاغذ آ3 را حساب کنیم، می بایست روند فوق را برعکس طی نماییم. عدد کوچکتر یعنی 210 را به عنوان عرض کاغذ A3 در نظر گرفته و طول آن را از دو برابر نمودن عدد بزرگتر، یعنی 297 میلی‌متر به دست می آوریم.

استاندارد سایز کاغذها

آشنایی با کاغذ آ3 و ویژگی ها و کاربرد آن

کاغذ آ3 یکی از محبوب ترین کاغذهای سری آ موجود در بازار است که دارای ابعاد 420*297 میلی متر می باشد. ابعادی که برای این نوع کاغذ در نظر گرفته شده، با در نظر گرفتن عرض دستگاه های چاپ مشخص گشته و از یک استاندارد بین المللی پیروی می کند. اصلی‌ترین دلیل محبوبیت کاغذهای مذکور استفاده از آن‌ها در زمینه‌های گوناگون نظیر تولید فاکتورها یا اسنادی که چاپشان با استفاده از چاپگر جوهر افشان یا لیزری صورت می‌پذیرد، است. اگر فکر می کنید کاربرد این دسته از کاغذها تنها به چاپ فاکتور و سند محدود می شود، سخت در اشتباهید. این کاغذها را به وفور در رشته های عمران و معماری برای رسم نقشه مورد استفاده قرار می دهند.

سطح کاغذ آ3 بسیار لطیف بوده و از همین رو چاپ و کپی انجام شده بر روی آن بسیار باکیفیت می باشد. شما می توانید دو طرف این دسته از کاغذهای شفاف سری A را بدون هیچ گونه محدودیتی مورد استفاده قرار دهید. ظاهر درخشان این کاغذها موجبات افزایش کنتراست چاپ را فراهم ساخته و بدین ترتیب جذابیتی باور نکردنی به متون و تصاویر درج شده می بخشد.

شما با استفاده از کاغذهای آ3 که از کیفیتی مثال زدنی برخوردار هستند، باعث افزایش طول عمر و ماندگاری دستگاه چاپ و فتوکپی تان خواهید شد. این کاغذها دارای خاصیت ضد حلقه شدن بوده و تحت هیچ شرایطی در دستگاه کپی جمع نمی شوند.

اگر به دنبال کاغذی ایده آل برای استفاده در زمینه بایگانی اسناد هستید، کاغذ آ3 گزینه ای مناسب برای شماست. این نوع کاغذ که توسط برندهای سرشناس گوناگونی نظیر کپی مکس، هیما و... تولید می گردد، قیمتی ایده آل و مقرون به صرفه دارد.

کاغذ A3

بهترین ها را با کمترین قیمت از خانه پرینتر بخواهید!

فروشگاه آنلاین خانه پرینتر یکی از معتبرترین و منصف ترین فروشگاه های فعال در زمینه فروش انواع کاغذ، ماشین های اداری، تجهیزات فروشگاهی و... است. این فروشگاه ضمن ارائه باکیفیت ترین و اورجینال ترین محصولات، توجه ویژه ای به اوضاع و احوال جیب شما داشته و کمترین هزینه ممکن را از شما دریافت می نماید. اگر قصد خرید کاغذهای سری A از جمله کاغذ A3، A4، A5 و... هستید، فروشگاهی بهتر از خانه پرینتر برایتان سراغ نداریم. با ما لذت خریدی موفق و مقرون به صرفه را به خودتان هدیه دهید. شک نداریم که با یک بار خرید مشتری وفادار فروشگاه آنلاین خانه پرینتر خواهید شد. کافیست از محصولات موجود در وب سایت ما دیدن نمایید!

بازگشت
ارتباط با پشتیبانی در تلگرام
ارتباط با پشتیبانی در واتس‌اپ
ارتباط با پشتیبانی در ایتا
rubika
ارتباط با پشتیبانی در روبیکا