لیبل پرینتر

مرتب‌سازی
فیلتر
مرتب سازی بر اساس
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP 4200
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP 4200
 
7,450,000 تومان
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-4250
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-4250
 
7,150,000 تومان
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-4350
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-4350
 
7,350,000 تومان
پرینتر لیبل زن گودکس مدل G500
پرینتر لیبل زن گودکس مدل G500
 
10,200,000 تومان
پرینتر لیبل زن برادر مدل QL-800
پرینتر لیبل زن برادر مدل QL-800
 
5,850,000 تومان
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-4300
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-4300
 
7,750,000 تومان
لیبل پرینتر صنعتی زبرا مدل Zebra ZT510 203dpi
لیبل پرینتر صنعتی زبرا مدل Zebra ZT510 203dpi
 
209,000,000 تومان
لیبل پرینتر صنعتی زبرا مدل Zebra ZT610 203dpi
لیبل پرینتر صنعتی زبرا مدل Zebra ZT610 203dpi
 
283,000,000 تومان
لیبل پرینتر صنعتی زبرا مدل Zebra ZT620 203dpi
لیبل پرینتر صنعتی زبرا مدل Zebra ZT620 203dpi
 
394,500,000 تومان
لیبل پرینتر رومیزی زبرا مدل ZD500R 203dpi
لیبل پرینتر رومیزی زبرا مدل ZD500R 203dpi
 
197,700,000 تومان
پرینتر لیبل زن صنعتی زبرا ZT411 203dpi
پرینتر لیبل زن صنعتی زبرا ZT411 203dpi
 
107,650,000 تومان
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-400
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-400
 
4,100,000 تومان
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-410
پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-410
 
4,500,000 تومان
لیبل پرینتر بیکسلون مدل XD3-40T LAN
لیبل پرینتر بیکسلون مدل XD3-40T LAN
 
16,400,000 تومان
لیبل پرینتر بیکسولون مدل Bixolon SLP TX400
لیبل پرینتر بیکسولون مدل Bixolon SLP TX400
 
19,450,000 تومان

سیر تا پیاز لیبل پرینتر؛ دستگاهی با کاربردهای فراوان!

لیبل پرینتر که به احتمال قریب به یقین بارها و بارها نامش را از گوشه و کنار شنیده اید، یکی از کاربردی ترین تجهیزات فروشگاهی است. این دستگاه که تحت عناوین دیگری همچون لیبل‌زن، چاپگر بارکد و پرینتر لیبل نیز شناخته می‌شود، در راستای چاپ اطلاعاتی همچون لوگو، بارکد و... بر روی برچسب‌های رولی استفاده می‌شود. اگر اطلاعات چندانی درباره لیبل پرینترها ندارید و با کاربرد آن ها آشنا نیستید، این مطلب تمام چیزی است که نیاز دارید. این شما و این هم سیر تا پیاز لیبل پرینتر و انواع آن!

لیبل پرینتر

لیبل پرینتر چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر نیز به اختصار اشاره کردیم، لیبل پرینتر دستگاهی با ساختار منحصر به فرد است که برای چاپ بر روی بخش های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با این دستگاه اطلاعات مختلفی از قبیل نام مجموعه، لوگو، بارکد و... را بر روی رول های خاص چاپ کرده و در اختیار مشتریانتان قرار دهید.

ماده مصرفی

شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که لیبل پرینترها از چه ماده ای برای چاپ استفاده می کنند؟!

بسیاری از مردم بر این باورند که ماده مصرفی لیبل پرینترها جوهر است. اگر شما هم چنین تصور می کنید، باید بگوییم سخت در اشتباهید. نخست باید بدانید که بین لیبل پرینترها و پرینترهای معمولی از زمین تا آسمان تفاوت وجود دارد. مکانیزم عملکرد لیبل پرینترها برای چاپ انواع لیبل، به کارگیری تکنولوژی حرارتی است. این موضوع موجب شده که تجهیزات مذکور را از لحاظ ساختار در دسته چاپگرهای حرارتی دسته بندی کنند.

کاغذ و لیبل استفاده شده در لیبل زن ها با کاغذ به کار گرفته شده در چاپگرهای معمولی فرق دارد. این کاغذها به صورت رولی بوده و گاها به صورت پلاستیکی نیز در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرند.

اگر چاپگرهای معمولی را از نزدیک دیده باشید، حتما می دانید که این تجهیزات عمل چاپ را بر روی کاغذهایی که به شکل برگه های مجزا هستند، انجام می دهند. همان طور که در جریان هستید، چاپگرهای عادی در دو نوع لیزری و جوهر افشان در بازار یافت می شوند. نوع لیزری چاپگرهای معمولی جهت انجام عمل چاپ بر روی کاغذ از خاصیت الکترومغناطیسی بهره می گیرند. این در حالی است که نوع جوهر افشان از افشاندن جوهر برای انجام این کار استفاده می کند. اگر کسی درباره ماده مصرفی این دسته از چاپگرهای کاربردی از شما پرسید، این گونه بگویید:

ماده مصرفی چاپگرهای معمولی جوهر یا نوعی پودر خاص است که از آن تحت عنوان کارتریج یاد می کنند!

لیبل زن

خُب حالا برویم سراغ لیبل پرینترها و ماده مصرفی آن ها

لیبل پرینترها برای چاپ لوگو و اطلاعات مجموعه بر روی رول های کاغذی و پلاستیکی خاص، از نوعی تکنولوژی مشابه کاغذ کاربن تحت عنوان ریبون استفاده می کنند. تولید کنندگان ریبون، این محصولات را در قالب رول هایی که سطحشان را با استفاده از نوعی موم یا رزین پوشانده اند، در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. در صورتی که ماده مذکور حرارت ببیند، مثل یک کاغذ کربن عمل کرده و موجبات چاپ بر روی لیبل را فراهم می سازد. می دانید حرارت لازم برای این کار از کجا می آید؟!

حرارت مورد نیاز برای چاپ بر روی لیبل توسط قطعه ای به نام هد تامین می گردد. جالب است بدانید که کیفیت نهایی چاپ تا حد زیادی تابع نوع هد دستگاه است.

برخلاف جوهر پرینترهای معمولی که قابل شارژ است، ریبون یک بار مصرف بوده و پس از این که به طور کامل مورد استفاده قرار می گیرد، دور انداخته می شود.

چاپگر لیبل

آشنایی با انواع لیبل پرینتر

تا بدین جا دریافتیم که لیبل پرینترها از جمله کاربردی ترین پرینترهای کامپیوتری هستند که وظیفه آن ها انجام عمل چاپ بر روی رول های کاغذی خاص است. این پرینترهای کاربردی دارای صفحه کلید و نمایشگر مستقل بوده و تفاوت های بارزی با پرینترهای معمولی دارند.

گفتنی است که لیبل زن ها را با در نظر گرفتن نوع کاربرد آن ها به دو نوع خانگی (رومیزی) و صنعتی تقسیم بندی می کنند. در ادامه به بررسی مختصر و مفید هر یک از این لیبل پرینترها خواهیم پرداخت.

لیبل پرینتر خانگی (رومیزی)

لیبل زن های خانگی که با نام لیبل زن رومیزی نیز به شهرت رسیده اند، دستگاه هایی کارآمد با بدنه ای از جنس پلاستیک باکیفیت و بادوام هستند. این تجهیزات که مقاومت منحصر به فردی را در برابر ضربه از خود به نمایش می گذارند، گزینه ای ایده آل برای استفاده در منزل محسوب می شوند. توجه داشته باشید که ورود گرد و غبار به این دستگاه، می تواند موجبات ایجاد اختلال در عملکرد آن را فراهم نموده و عمل چاپ را با مشکل مواجه سازد. از همین رو توصیه می شود که دستگاه را در مکانی تمیز و عاری از آلودگی نگهداری کنید. این مدل چاپگرها که برای چاپ تیراژهای پایین مناسبند، گزینه ای ایده آل برای استفاده در محیط های اداری و آزمایشگاهی محسوب می شوند.

نوع خانگی

لیبل پرینتر صنعتی

لیبل پرینترهای صنعتی که از ابعادی بزرگ و وزنی سنگین برخوردار هستند، دستگاهی مناسب برای استفاده در صنایع مختلف به شمار می آیند. شما می توانید این دستگاه را که بدنه ای آلومینیومی و بسیار باکیفیت دارد، برای چاپ تیراژ بسیار زیاد در طول روز مورد استفاده قرار دهید!

اگر جویای مقاومت این دستگاه های کاربردی در برابر ضربه و گرد و غبار هستید، باید خدمتتان عرض کنیم که مقاومت آن ها در برابر ورود ضربه های محکم مثال زدنی است. ضمن این که ورود گرد و غبار به این دستگاه باعث اختلال در عملکرد آن نشده و تاثیری روی خرابی اش ندارد. کیفیت چاپ لیبل توسط این دسته از لیبل زن ها بسیار عالی است!

گفتنی است که هر یک از لیبل پرینترهای فوق الذکر دارای ویژگی هایی خاص بوده و عملکردی متفاوت را از خود به نمایش می گذارند. از همین‌رو توصیه می‌گردد که ابتدا نوع کاربری خود را مشخص نموده و سپس اقدام به خرید این دستگاه‌های کاربردی و مقرون به صرفه نمایید.

نوع صنعتی

با خانه پرینتر بهترین ها را به خدمت بگیرید!

خانه پرینتر عرضه کننده باکیفیت ترین و اقتصادی ترین لیبل زن های دنیا در ایران است. اگر دوست دارید لذت خریدی موفق و مقرون به صرفه را تجربه کنید، مشتری خانه پرینتر شوید!

بازگشت
ارتباط با پشتیبانی در تلگرام
ارتباط با پشتیبانی در واتس‌اپ
ارتباط با پشتیبانی در ایتا
rubika
ارتباط با پشتیبانی در روبیکا