تخفیف

کاغذ A5

مرتب‌سازی
فیلتر
مرتب سازی بر اساس
کاغذ A5 گلد Gold A5 Paper
کاغذ A5 گلد Gold A5 Paper
 
70,000 تومان
کاغذ A5 کپی مکس Copimax paper A5
کاغذ A5 کپی مکس Copimax paper A5
 
70,000 تومان
کاغذ A5 دبل آ 80 گرمی بسته 500 برگه ایی
کاغذ A5 دبل آ 80 گرمی بسته 500 برگه ایی
 
80,000 تومان
کاغذ رنگی کپی مکس سایز a5 بسته 500 برگی
کاغذ رنگی کپی مکس سایز a5 بسته 500 برگی
 
105,000 تومان
کاغذ رنگی هیما سایز a5 بسته 500 برگی
کاغذ رنگی هیما سایز a5 بسته 500 برگی
 
105,000 تومان
کاغذ A5 گلد بسته 5000 عددی
کاغذ A5 گلد بسته 5000 عددی
 
770,000 تومان
کاغذ هیما سایز A5 بسته 5000 عددی
کاغذ هیما سایز A5 بسته 5000 عددی
 
770,000 تومان
کاغذ A5 دبل آ بسته 5000 عددی Double A
کاغذ A5 دبل آ بسته 5000 عددی Double A
 
950,000 تومان
کاغذ 75 گرمی A5 گلد بسته 500 عددی GOLD
کاغذ 75 گرمی A5 گلد بسته 500 عددی GOLD
 
66,000 تومان
کاغذ A5 هیما بسته 500 برگی
کاغذ A5 هیما بسته 500 برگی
 
70,000 تومان
کاغذ A5 سل پرینت بسته 500 برگی
کاغذ A5 سل پرینت بسته 500 برگی
 
83,000 تومان
کاغذ 75 گرمی A5 گلد بسته 5000 عددی GOLD
کاغذ 75 گرمی A5 گلد بسته 5000 عددی GOLD
ناموجود
کاغذ a5 ویستا بسته ۵۰۰ عددی
کاغذ a5 ویستا بسته ۵۰۰ عددی
ناموجود
کاغذ A5 فابر کاستل ۸۰ گرمی بسته ۵۰۰ برگی
کاغذ A5 فابر کاستل ۸۰ گرمی بسته ۵۰۰ برگی
ناموجود
کاغذ کپی لوکس سایز A5 مدل 80 گرمی بسته 500 برگه ایی
کاغذ کپی لوکس سایز A5 مدل 80 گرمی بسته 500 برگه ایی
ناموجود

آشنایی با کاغذ آ5 و کاربردهای آن

کاغذ آ5 یکی از پرفروش ترین کاغذهای سری A است که به وفور در زمینه چاپ مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بگوییم انتخاب کاغذ دارای سایز مناسب برای چاپ اصلی ترین دغدغه ای است که طراحان و گرافیست ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، گزاف نگفته ایم. در صورتی که کاغذ استفاده شده برای چاپ متون و تصاویر از ابعاد استانداردی برخوردار نباشد، نتیجه مطلوب رقم نخواهد خورد. مثلا چاپ سوالات امتحانی روی برگه های بسیار بزرگ یا بسیار کوچک کار اشتباهی است که از عدم تناسب سایز کاغذ انتخابی نشأت می گیرد. برای این که با ابعاد استاندارد کاغذهای سری A آشنا شوید، بهتر است نخست سیستم نامگذاری کاغذ را بیاموزید!

کاغذ A5

آشنایی مختصر و مفید با سیستم نامگذاری کاغذ

بزرگترین کاغذ موجود که مساحت آن یک متر مربع می باشد، کاغذ A0 است. پس از آن کاغذ A1 قرار دارد که ابعاد آن نصف مساحت کاغذ A0 را شامل می شود. در واقع می توان گفت که کاغذ A1 نصف کاغذ A0 است. حتما متوجه این نکته شده اید که هر چه عدد کاغذ افزایش یابد، سایز آن کوچکتر می شود. با این اوصاف می توان نتیجه گرفت که دو عدد کاغذ A4 یک کاغذ آ3 و دو عدد کاغذ آ5 یک کاغذ A4 را تشکیل می دهند. با نگاهی به تصویر زیر مفهوم جملات فوق را بهتر درک خواهید کرد:

سایز کاغذهای سری A

ویژگی های کاغذ آ5

کاغذ A5 یکی از پرکاربردترین کاغذهایی است که استفاده از آن در دنیای امروز در حال گسترش است. این کاغذها که دارای 210 میلی متر طول و 148 میلی متر عرض هستند، گزینه ای مناسب برای چاپ متون کوتاه و نامه های اداری محسوب می شوند. شاید باورتان نشود، اما حقیقت این است که ظاهر نامه های کوتاه و رسمی بسیار مهم تر از متنی است که در نامه آورده شده است. از همین رو اگر در انتخاب سایز مناسب کاغذ برای این کار دقت نکنید، هرچه رشته اید؛ پنبه می شود!

کاغذهای آ5 که تحت عنوان Tabloid نیز شناخته می شوند، موجبات صرفه جویی چشمگیر در هزینه ها در هنگام چاپ، کپی و انتقال موضوع را فراهم می سازند. این دسته از کاغذها فاقد پوشش هستند و از همین رو در جذب و پذیرش جوهر عملکردی فوق العاده را از خود به نمایش می‌گذارند. نکته دیگری که در رابطه با فاقد پوشش بودن این محصولات جالب است، این است که قیمت آن ها در مقایسه با نوع دارای پوشش مقرون به صرفه و ایده آل ارزیابی شده است.

اگر جویای سایز کاغذ آ5 هستید، باید خدمتتان عرض کنیم که این برگه ها بر اساس استاندارد بین المللی به صورت لیزری برش خورده و ابعادی نرمال دارند. شما می توانید این دسته از کاغذها را برای چاپ تصاویر و متون دلخواهتان به کار گرفته و یا از آن ها برای نوشتن متن های دست نویس، استفاده کنید. اگر بگوییم کاغذهای A5 گزینه ای بی نظیر برای فرم ها، سربرگ ها و یادداشت های معمولی هستند، اغراق نکرده ایم!

کاغذ آ5

قیمت کاغذ آ5

تا بدین جا دریافتیم که کاغذ آ5 یکی از پرمصرف ترین کاغذهای موجود در بازار بوده و استفاده از آن در مصارف اداری، آموزشی و خانگی بسیار مرسوم است. در هنگام خرید این محصولات به کیفیت و مرغوبیت آن ها به طور ویژه توجه نمایید. چرا که که نامرغوب بودن این برگه ها در طولانی مدت باعث خرابی چاپگرها و پرینترها شده و هزینه های هنگفتی روی دستتان می گذارد.

فاکتورهای متعدد و متنوع بسیاری وجود دارند که قیمت کاغذ A5 را تحت تاثیر قرار می دهند. از جمله مهم ترین این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کشور سازنده
  2. برند سازنده
  3. جنس متریال به کار گرفته شده در ساخت
  4. نحوه برش و فرآوری
  5. مقاومت
  6. ضخامت
  7. ویژگی های دیداری
  8. تعداد در بسته

ویژگی های فوق الذکر برترین ویژگی هایی هستند که توجه به آن ها در شناسایی کاغذ بسیار حائز اهمیت است. مایلید به اتفاق برخی از این موارد را به طور مختصر، اما مفید مورد بحث و بررسی قرار دهیم؟!

کشور سازنده کاغذ

نخست باید بدانید که اکثر قریب به اتفاق کاغذهای موجود در بازار به صورت رول هایی با اندازه های مختلف از کشورهایی نظیر برزیل و ژاپن، وارد ایران می شوند. سپس در داخل کشور و در شهرهایی همچون تهران و اصفهان به شکل لیزری در ابعاد استاندارد برش داده شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند.

برند سازنده کاغذ

برندهای کوچک و بزرگ بسیاری در زمینه تولید کاغذ فعالیت می نمایند که سرشناس ترین آن ها عبارتند از:

کاغذ A5 کپی مکس

جنس متریال به کار گرفته شده در ساخت کاغذ

مشخص است که هرچه مواد اولیه به کار گرفته شده در ساخت کاغذ از کیفیت و مرغوبیت بیشتری برخوردار باشند، هزینه نهایی بیشتر خواهد بود.

مقاومت

مقاومت کاغذ باید به گونه ای باشد که در اثر چاپ، نوشتن و منگنه آسیب نبیند. به عبارت ساده تر مقاومت این محصولات می بایست با کاربری آن ها متناسب باشد.

ضخامت

هرچه کاغذ ضخیم تر باشد، کاربری آن ساده تر و مقاومت آن بالاتر خواهد بود. از همین رو توصیه می شود که خرید کاغذهای ضخیم را بر نوع نازک این محصولات ارجح بدانید!

ویژگی های دیداری

ویژگی های دیداری اعم از درخشندگی، شفافیت، رنگ و... از جمله موثرترین ویژگی هایی هستند که قیمت نهایی این محصولات را دستخوش تغییر می کنند.

تعداد در بسته

تعداد کاغذ A5 موجود در یک بسته یکی از اصلی ترین عواملی است که قیمت این محصولات را تحت تاثیر قرار می دهد. این محصولات عموما در بسته های 500 عددی در بازار موجودند.

کاغذ A5

مرغوب ترین کاغذ آ5 را از خانه پرینتر بخرید!

فروشگاه آنلاین خانه پرینتر یکی از برترین فروشگاه های ایرانی فعال در زمینه عرضه محصولات و تجهیزات اداری است. اگر قصد دارید با صرف هزینه ای مقرون به صرفه، خریدی موفق را تجربه نمایید؛ پیشنهاد ما به شما خانه پرینتر است. از سایت این فروشگاه دیدن کرده و با محصولات بی نظیرش آشنا شوید. شک نداریم که از مشاهده قیمت ها شگفت زده شده و به جمع مشتریان وفادار فروشگاه آنلاین خانه پرینتر ملحق خواهید شد.

بازگشت
ارتباط با پشتیبانی در تلگرام
ارتباط با پشتیبانی در واتس‌اپ
ارتباط با پشتیبانی در ایتا
rubika
ارتباط با پشتیبانی در روبیکا