تخفیف

دستگاه کپی

مرتب‌سازی
فیلتر
مرتب سازی بر اساس
دستگاه کپی شارپ مدل AR-7024
دستگاه کپی شارپ مدل AR-7024
 
39,000,000 تومان
دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2206
دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2206
 
35,500,000 تومان
دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2206n
دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2206n
 
50,500,000 تومان
دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2425
دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2425
 
58,500,000 تومان
دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2425i
دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2425i
 
84,000,000 تومان
دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2520 همراه با فیدر DADF
دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2520 همراه با فیدر DADF
 
178,000,000 تومان
دستگاه کپی توشیبا مدل e-STUDIO 2329A
دستگاه کپی توشیبا مدل e-STUDIO 2329A
 
72,200,000 تومان
دستگاه کپی شارپ مدل AR-6023NV
دستگاه کپی شارپ مدل AR-6023NV
 
128,000,000 تومان
دستگاه کپی A3 شارپ مدل SHARP AR-6020
دستگاه کپی A3 شارپ مدل SHARP AR-6020
 
55,500,000 تومان
دستگاه کپی سه کاره شارپ مدل BP-20M31
دستگاه کپی سه کاره شارپ مدل BP-20M31
 
141,500,000 تومان
دستگاه کپی سه کاره رنگی شارپ مدل BP-20C25
دستگاه کپی سه کاره رنگی شارپ مدل BP-20C25
 
310,000,000 تومان
دستگاه کپی سه کاره لیزری ریکو M 2701
دستگاه کپی سه کاره لیزری ریکو M 2701
 
70,100,000 تومان
دستگاه کپی شارپ مدل Sharp BP-10C20
دستگاه کپی شارپ مدل Sharp BP-10C20
 
155,000,000 تومان
دستگاه کپی شارپ مدل BP-X310
دستگاه کپی شارپ مدل BP-X310
 
153,000,000 تومان
دستگاه کپی کانن مدل ImageRUNNER C3226i
دستگاه کپی کانن مدل ImageRUNNER C3226i
 
352,000,000 تومان

آشنایی با دستگاه فتوکپی

آیا تا به حال دستگاه فتوکپی را از نزدیک دیده اید؟!
این دستگاه که از دیدگاه اکثر ما یکی از ساده ترین ماشین های اداری موجود در بازار محسوب می گردد، در اکثر مشاغل به کار گرفته می شود. اگر صاحب یک دفتر کاری هستید، به احتمال قریب به یقین یکی از این دستگاه ها را روی میز کارتان قرار داده و در طول روز مورد استفاده قرار می‌دهید. توجه داشته باشید که آشنایی مختصر و مفید با دستگاه فتوکپی و کاربردهای اولیه آن، بدین معنی نیست که شما از زیر و بَم این دستگاه سر در می آورید. پس شناخت بیشتر این ابزار و کارایی های شگفت انگیزش برایتان خالی از لطف نخواهد بود. ما در این مقاله بر آن شده ایم که سیر تا پیاز این تجهیزات اداری پرفروش را کف دستتان گذاشته و شما را از تاثیرات اعجاب انگیز این دستگاه بر بهره وری کسب و کارتان، آگاه سازیم.

دستگاه فتوکپی

دستگاه فتوکپی چیست؟

دستگاه فتوکپی که از آن با نام دستگاه کپی نیز یاد می‌کنند، ماشینی است که برای تولید کپی از متون و تصاویر گرافیکی کاغذی به کار گرفته می‌شود. در واقع هدف از به کارگیری این دستگاه تولید کپی های تکراری از یک سند است!

شاید شما هم بارها و بارها نام دستگاه زیراکس را از گوشه و کنار شنیده و تصور کرده باشید که دستگاه زیراکس، همان دستگاه کپی است. حقیقت این است که استفاده از واژه زیراکس به جای فتوکپی به هیچ عنوان صحیح نیست. چرا که زیراکس نام یک برند تولید کننده دستگاه فتوکپی است، نه نام مستعار خودِ این دستگاه. پس اگر تا به امروز به اشتباه این واژه را استفاده کرده اید، از این پس از به کارگیری آن خودداری نمایید!

شاید این سوال ذهنتان را مشغول کرده باشد که یک دستگاه فتوکپی چگونه می تواند متن ها و تصاویر موجود در یک سند کاغذی را بر روی کاغذ دیگر کپی نماید؟!

جالب است بدانید که دستگاه های مذکور عمل کپی را با به کارگیری مولفه هایی همچون گرما، نور، بارهای الکترواستاتیکی یا مواد شیمیایی انجام می دهند.

بسیاری از افراد بر این باورند که عملکرد دستگاه فتوکپی تنها به کپی کردن محدود می شود. حقیقتا این ماشین‌های اداری از زمان پیدایش خود تا به امروز، راه پر فراز و نشیبی را پیموده اند تا به همگان ثابت کنند که توانایی‌هایشان فراتر از این حرف‌هاست. با کمی جستجو متوجه وجود دستگاه های کپی ای خواهید شد که شباهت فراوانی به پرینترهای لیزری دارند. این دستگاه ها نیز درست مانند پرینترهای مذکور، عمل اسکن و پرینت را به طور همزمان انجام داده و نوعی دستگاه چند کاره محسوب می شوند!

دستگاه کپی

ماده مصرفی دستگاه فتوکپی چیست؟

دستگاه های فتوکپی از مواد مصرفی و قطعات متنوعی برای انجام عمل کپی استفاده می نمایند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 1. تونر
 2. کارتریج تونر
 3. چیپ
 4. درام
 5. دولوپر
 6. مگنت
 7. بلید و داکتر بلید
 8. هاترول

آنچه حائز اهمیت است، اورجینال بودن مواد مصرفی در دستگاه های کپی است. بی شک استفاده از مواد فیک که کیفیت چندانی ندارند، جز خرابی دستگاه حاصلی در پی نخواهد داشت!

تونر دستگاه کپی

آشنایی با اجزای اصلی دستگاه فتوکپی و وظایف آن ها

یک دستگاه فتوکپی متشکل از قطعات متعدد و متنوعی است که قرارگیری آن ها در کنار یکدیگر منجر به اجرای عملکرد صحیح این ابزار می‌گردد. در ادامه هر یک از این قطعات را معرفی و به طور مختصر، اما مفید مورد بررسی قرار می دهیم.

 • برد اصلی

برد اصلی دستگاه فتوکپی یکی از اساسی ترین قطعات تشکیل دهنده آن است که کار پردازش اطلاعات را انجام می دهد.

 • فیوزینگ

اصلی ترین وظیفه ای که این قطعه بر عهده دارد، ذوب نمودن تونر به منظور چاپ تصاویر و نوشته ها بر روی کاغذ است.

 • هیتر

هیترها یکی از اصلی ترین قطعات تعبیه شده در دستگاه های فتوکپی لیزری هستند که کار پخت کارتریج بر روی کاغذ را انجام می دهند.

 • برد پاور

وظیفه این قطعه توزیع ولتاژ برق در میان سایر بخش های دستگاه کپی است.

 • ADF

این قسمت از دستگاه کپی عهده دار وظیفه انتقال کاغذ به درون دستگاه برای چاپ می باشد.

 • کاغذ کش

کاغذ کش ها یکی دیگر از قطعات اصلی دستگاه فتوکپی هستند که کاغذ را به دستگاه وارد می نمایند.

 • کارتریج

کارتریج یکی از مهم‌ترین قطعات موجود در ساختار دستگاه های کپی لیزری است که وظیفه اجرای دستور پرینت بر روی کاغذ را بر عهده دارد.

 • داکتر بلید و بلید

این قطعات نقش حائز اهمیتی در کارکرد و عملکرد درست دستگاه کپی ایفا می نمایند.

 • درام

درام یکی دیگر از قطعات مهم تعبیه شده در دستگاه های فتوکپی است که در راستای ایجاد تصویر کامل مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه کپی چند کاره

انواع دستگاه فتوکپی را بشناسید!

دستگاه های فتوکپی نیز درست مانند سایر ماشین های اداری موجود در بازار، تحت تاثیر پیشرفت تکنولوژی قرار گرفته و در انواع متعدد و متنوعی طراحی و تولید می گردند. در گذشته های نه چندان دور تنها شاهد استفاده از دستگاه های قدیمی در ادارت و سازمان ها بودیم. دستگاه هایی که تک کاره بوده و قابلیت های چندانی نداشتند. اما امروزه چنین نبوده و آپدیت این ابزارها، آن ها را به گزینه ای ایده آل برای استفاده در سازمان ها، شرکت ها، ادارات و... تبدیل نموده است.

دستگاه های فتوکپی مدرن از سرعت عملی باورنکردنی برخوردار بوده و عمل کپی را با کیفیتی مثال زدنی انجام می دهند. امکانات گسترده و بی نظیری که این دستگاه ها در اختیار کاربران قرار می دهند، آن ها را به اوج محبوبیت و معروفیت رسانده اند. در ادامه به معرفی انواع دستگاه فتوکپی موجود در بازار پرداخته و ویژگی ها و قابلیت های هر یک را به اختصار شرح می دهیم. برای یادگیری یک مبحث جدید آماده اید؟!

دستگاه کپی آنالوگ

دستگاه های کپی آنالوگ قدیمی ترین انواع دستگاه کپی محسوب می گردند که در حال حاضر به صورت آکبند در بازار یافت نمی شوند. این دستگاه های قدیمی امکانات چندانی نداشته، پشتیبانی قابل توجهی را از خود به نمایش نگذاشته و فاقد کیفیت چاپ قابل توجه هستند. جالب است بدانید که یافتن قطعات موجود در ساختار نوع آنالوگ این ابزار بسیار دشوار بوده و از همین رو کاربران علاقه چندانی به خرید و استفاده از آن، ندارند.

اگر جویای ابعاد و حجم دستگاه های کپی آنالوگ هستید، باید خدمتتان عرض کنیم که این دستگاه ها دارای اندازه ای بزرگ بوده و بسیار حجیم و جاگیر هستند.

اگر جویای ابعاد و حجم دستگاه های کپی آنالوگ هستید، باید خدمتتان عرض کنیم که این دستگاه ها دارای اندازه ای بزرگ بوده و بسیار حجیم و جاگیر هستند.

نوع آنالوگ

دستگاه کپی دیجیتال

دستگاه فتوکپی دیجیتال یکی از پرفروش ترین انواع دستگاه کپی موجود در بازار است. سرعت کار بالا و امکانات منحصر به فرد و کاربرپسند این ابزار، آن را به گزینه اول و آخر بسیاری از خریداران تبدیل نموده اند. مکانیزم عملکرد این دستگاه ها با نوع آنالوگ بسیار متفاوت بوده و این موضوع تاثیر به سزایی در افزایش کیفیت چاپ آن ها دارد.

جالب است بدانید که نوع دیجیتال دستگاه های کپی چند کاره بوده و علاوه بر انجام عمل چاپ، عملکردهای گوناگونی همچون فکس، پرینت و اسکن را از خود به نمایش می گذارند. ظرفیت کاغذ این دستگاه ها در مقایسه با نوع آنالوگ بسیار بیشتر بوده و شما می توانید با استفاده از آن تعداد برگه های بیشتری را در مدت زمانی کوتاه تر، کپی بگیرید!

اگر فکر می کنید کار با دستگاه فتوکپی دیجیتال پیچیده و دشوار است، سخت در اشتباه هستید. کاربرد این تجهیزات بسیار ساده تر از چیزی است که فکرش را می کنید.

نوع دیجیتال

دستگاه کپی تک رنگ

دستگاه های فتوکپی تک رنگ که تحت عنوان دستگاه های کپی سیاه و سفید نیز به شهرت رسیده اند، از تونر سیاه رنگ استفاده می نمایند. ظرفیت این دستگاه ها یکسان نبوده و در دو نوع کم ظرفیت و پر ظرفیت در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرند. اگر به دنبال یک دستگاه کپی کاربردی برای استفاده در مصارف دفتری می گردید، نوع تک رنگ بهترین گزینه ای است که پیش رو دارید.

نوع تک کاره

دستگاه کپی رنگی

دستگاه های کپی رنگی بر خلاف نوع تک رنگ علاوه بر بهره مندی از قابلیت کپی سیاه و سفید، چاپ اسناد را به صورت رنگی نیز انجام می دهند. این دستگاه ها غالبا از 4 کارتریج و 4 درام برخوردار بوده و 4 رنگ اصلی را مورد استفاده قرار می دهند. سایر رنگ ها نیز از ترکیب این 4 رنگ با یکدیگر ایجاد می شوند.

دستگاه کپی چند کاره

به عنوان یکی از محبوب ترین انواع دستگاه فتوکپی می توان به دستگاه کپی چند کاره اشاره کرد. همان طور که از نام این تجهیزات پیداست؛ علاوه بر کپی عملکردهای متنوع دیگری را نیز در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. عملکردهایی نظیر اسکن، چاپ و فکس!

دستگاه کپی رومیزی

دستگاه های فتوکپی رومیزی یا اصطلاحا دسکتاپ روی میز کاری مستقر می شوند. این دستگاه ها که در دو مدل تک کاره و دوکاره موجودند، ابعادی مناسب و قیمتی ایده آل دارند.

از دیگر مدل های دستگاه فتوکپی می توان به نوع ایستاده و شبکه اشاره کرد.

دستگاه فتوکپی اصل را از خانه پرینتر بخرید!

اگر مدت هاست قصد خرید یک دستگاه کپی باکیفیت، اصل و ارزان قیمت را دارید، پیشنهاد می دهیم که از محصولات خانه پرینتر دیدن کنید. ایده آل هایتان را در این فروشگاه آنلاین خواهید یافت!

بازگشت
ارتباط با پشتیبانی در تلگرام
ارتباط با پشتیبانی در واتس‌اپ
ارتباط با پشتیبانی در ایتا
rubika
ارتباط با پشتیبانی در روبیکا