ویدئو پروژکتور

مرتب‌سازی
فیلتر
مرتب سازی بر اساس
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-X49
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-X49
 
26,700,000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-FH52
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-FH52
 
46,400,000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-2250U
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-2250U
 
75,950,000 تومان
ویدئو پروژکتور بنکیو مدل BENQ MX560
ویدئو پروژکتور بنکیو مدل BENQ MX560
 
24,500,000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-FH06
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-FH06
 
41,500,000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON CO-W01
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON CO-W01
 
17,000,000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-L530U
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-L530U
 
142,000,000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-982W
ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON EB-982W
 
36,900,000 تومان
ویدئو پروژکتور اپتما مدل OPTOMA EH330UST
ویدئو پروژکتور اپتما مدل OPTOMA EH330UST
 
65,900,000 تومان
ویدئو پروژکتور اپتما مدل OPTOMA EH334
ویدئو پروژکتور اپتما مدل OPTOMA EH334
 
36,900,000 تومان
ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-LB386
ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-LB386
 
29,100,000 تومان
ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-LB426
ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-LB426
 
36,400,000 تومان
ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-LW376
ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-LW376
 
33,400,000 تومان
ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-EX800Z
ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-EX800Z
 
142,000,000 تومان
ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-VMZ61
ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-VMZ61
 
165,000,000 تومان
1

ویدئو پروژکتو

اولین چیزی که در شروع مقاله باید درباره آن صحبت کنیم این است که ویدئو پروژکتور چیست؟ ویدئو پروژکتور یک دستگاه است که برای نمایش تصاویر ارسالی از لپ تاپ یا کامپیوتر، انواع دوربین‌های فیلمبرداری، DVD، VCD و … به صورت پیوسته و در ابعاد بسیار بزرگ و با کیفیت استفاده می‌شود. از این دستگاه در مدارس هوشمند، دانشگاه‌ها و یا در مساجد و حسینیه‌ها  برای پخش فیلم‌های آموزشی، سیمینارها و … استفاده می‌کنند.

پروژکتور

خرید پروژکتور به نیاز شما بستگی دارد. اینکه پروژکتور را برای محیط‌های کوچک آموزشی نظیر کلاس‌های درس در مدارس می‌خواهید و یا اینکه ویدئو پروژکتور را برای سالن‌های کنفرانس بزرگ لازم دارید را باید از قبل از نهایی کردن خرید مشخص نمایید.

قیمت ویدئو پروژکتور

قیمت پروژکتور تابع عوامل متعددی است. نوع لنز پروژکتور، قدرت زوم، عمر لامپ آن، شدت روشنایی لامپ و تعداد درگاه‌های اتصالی که یک ویدیو پروژکتور دارد، همگی بر قیمت آن تأثیرگذار هستند. هر چه شدت روشنایی لامپ بیشتر شود، قیمت افزایش میابد.

انواع ویدئو پروژکتور

1) ویدئو پروژکتور خانگی

ویدئو پروژکتور خانگی را می‌توان به جای تلویزیون در خانه‌ها استفاده کرد. کیفیت و روزلوشن تصاویر در این مدل بسیار بالا بوده و با استفاده از آن می‌توان تصاویر فیلم‌ها را بسیار عریض‌تر و با جزییات بیشتر ارائه داد.

۲. ویدئو پروژکتور تجاری-اداری

ویدئو پروژکتور تجاری در آمفی تئاترها و یا سالن کنفرانس کاربرد داشته و برای نمایش فیلم یا اسلاید در مراکز رسمی از آنها استفاده می‌کنند. این مدل دستگاه بسیار شبیه ویدئو پروژکتور خانگی است، اما وضوح تصاویر در آن بیشتر است. این مدل اغلب به لپ تاپ یا یک USB وصل شده و برای ارائه نمایش متن و نمودار استفاده می‌شود.

۳. ویدئو پروژکتور آموزشی

ویدئو پروژکتور آموزشی بسیار شبیه مدل تجاری-اداری است. با این تفاوت که کیفیت و رزولوشن تصاویر آن پایین‌تر بوده اما امکان تعامل و کار کلاسی‌اش بیشتر است.

۴. ویدئو پروژکتور جیبی یا پیکو

با اینکه از ورود ویدئو پروژکتور جیبی به بازار سال‎ها می‌گذرد؛ اما هنوز هم به عنوان یک تکنولوژی جدید از آن نام می‌برند. مهم‌ترین نکته ویدئو پروژکتور جیبی، کوچک و قابل حمل بودن آنهاست. ویدئو پروژکتور جیبی دارای انواع پورت‌های مختلف همچون HDMI، SD CARD، USB و MHL بوده و یا به صورت وایرلس و یا وای فای به دستگاه متصل می‌شود.

5. ویدئو پروژکتور Short throw و Ultra Short throw

هر دو مدل ویدئو پروژکتور، برای نمایش تصویر از فاصله بسیار نزدیک و در خانه‌های کوچک استفاده می‌شودند. البته هرچه دستگاه در فاصله دورتر قرار بگیرد، تصاویرز بزرگ‌تر و باکیفیت‌تر خواهد بود و در مورد هردو مدل نیز این مسئله کاملا صدق می‌کند. اغلب از این مدل ویدئو پروژکتورها برای مصارف خانگی یا آموزشی استفاده می‌کنند.

۸ نکته مهم در خرید ویدئو پروژکتور

در این قسمت نکات مهم در خرید ویدئو پروژکتور را با یکدیگر مرور می‌کنیم. این نکته‌ها عبارتند از:

۱. رزولوشن

رزولوشن یا وضوح تصویر یکی از نکات مهم در خرید ویدئو پروژکتور است. رزولوشن ویدیو پروژکتورهای تجاری XGA است. اگر ویدیو پروژکتور را می‌خواهید در خانه استفاده کنید، رزولوشن باید HD یا FULL HD و یا بهتر از آن ویدئو پروژکتور 4K باشد تا تماشای فیلم لذت‌بخش‌تر باشد.

۲. شدت روشنایی

نور خروجی لامپ ویدیو پروژکتور یکی دیگر از مهم‌ترین شاخصه‌های یک ویدیو پروژکتور خوب است که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. دستگاه‌ها براساس شدت روشنایی به مدل‌های زیر تقسیم می‌شود:

  • دستگاه با شدت روشنایی ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ انسی لومن، مناسب برای اتاق جلسات و کلاس‌های آموزشی
  • ویدیو پروژکتور با شدت روشنایی ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ انسی لومن مناسب برای سالن‌ها با ابعاد متوسط
  • ویدیو پروژکتور با شدت روشنایی بالای ۵۰۰۰ انسی لومن مناسب برای فضاهای باز و آمفی تئاترها

۳. کنتراست

کنتراست یا میزان اختلاف میان روشن‌ترین و تاریک‌ترین بخش تصویر را کنتراست می‌گویند. در خرید ویدیو پروژکتور تجاری، شدت روشنایی و میزان کنتراست، بسیار مهم هستند. کنتراست در ویدئو پروژکتور خانگی، مهم‌ترین مشخصه است که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید.

۴. درگاه اتصال دستگاه

توجه به انواع درگاه اتصال دستگاه نیز از جمله نکات مهم در خرید ویدیو پروژکتور است. ویدیو پروژکتورها درگاه‌های مختلف همچون درگاه VGA، ورودی DVI، ورودی HDMI، پورت USB، ورودی صوتی، کارت حافظه و پورت‌های قدیمی سه رنگ دارند. در صورتیکه یک دستگاه تمامی درگاه‌های ورودی گفته شده را داشته باشد، می‌توان آن را به سایر دستگاه‌های صوتی و تصویری متصل کرد.

۵. قابلیت بزرگ نمایی لنز

هرچه دستگاه قابلیت بزرگ‌نمایی بالاتری داشته باشد، تصویر واضح‌تر خواهد بود. بنابراین در هنگام خرید ویدئو پروژکتور به این مسئله نیز توجه کنید. دستگاه‌هایی که این قابلیت را دارند، قیمت‌شان بیشتر است.

۶. نسبت طول به تصویر یا ضریب مقیاس

ضریب مقیاس، یکی دیگر از گزینه‌های مهم در خرید ویدئو پروژکتور است که باید به آن توجه کرد. نسبت طول به تصویر را با 2 مقیاس 4:3 و 16:9 می‌سنجند. 4:3 برای تلویزیون‌های قدیمی استفاده شده و تصویر به صورت مربع است، در حالیکه حالت 16:9 در واقع حالت Wide یا کشیده بوده و بیشتر تلویزیون یا مانیتورهای جدید، ضریب مقیاس‌شان این مقدار است.

۷. منبع تأمین کننده نور

توجه به منبع تأمین کننده نور نیز از جمله نکات مهم در خرید ویدئو پروژکتور است. نور تأمین کننده دستگاه مدل‌های مختلف لیزر، LED یا لامپ است. ویدئو پروژکتورهایی که از لامپ برای تأمین نور استفاده می‌کنند، مقرون به صرفه‌تر هستند و پس از اتمام می‌توان لامپ را تعویض کرد. ویدئو پروژکتورهای آموزشی اغلب منبع تأمین نورشان، لامپ است.

ویدئو پروژکتورهایی که از لیزر برای تأمین نور استفاده می‌کنند، قیمت بیشتری دارند، به دلیل قیمت‌شان، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کیفیت تصویر و شدت روشنایی در در نوع لیزری بسیار بهتر بوده، عمر دستگاه نامحدود است و مصرف کننده دیگر نگران تعویض لامپ آنها نیست. این مدل دستگاه‌ها را می‌توان به صورت ۲۴ ساعته و مداوم استفاده کرد.
نوع LED را در ویدئو پروژکتور جیبی استفاده می‌کنند. عمر آنها از لامپ بیشتر بوده؛ اما شدت روشنایی‌شان نسبت به نوع لامپی کمتر است.

یکی از وسایلی که توصیه می‌شود در زمان خرید ویدئو پروژکتور، آن را تهیه کنید، پرده نمایش است. البته می‌توان تصاویر را روی دیوار صاف هم دید اما مشاهده تصاویر روی پرده نمایش بهتر و باکیفیت‌تر است.

۸. سیستم صوتی

سیستم صوتی، یکی دیگر از شاخصه‌هاست که در تعیین قیمت خرید ویدئو پروژکتور نیز بسیار تأثیرگذار است. برخی از ویدئو پروژکتورها اسپیکر داخلی دارند که می‌توان از آن استفاده کرد. اما برای تماشای فیلم یا انجام بازی‌های مختلف، داشتن یک سیستم صوتی قوی به صورت جداگانه، گزینه‌ی بهتری است. بنابراین در هنگام خرید ویدئو پروژکتور، یک سیستم صوتی قوی مناسب برای پخش صدا نیز تهیه کنید.

خانه پرینتر یک فروشگاه خرید اینترنتی زیر مجموعه شرکت «سرزمین کالاهای هوشمند خاورمیانه» است که در سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی شد.

تمامی محصولات ما با ۲ شعار ضمانت «اصل بودن کالا» و «پایین‌ترین قیمت» به مشتریان عرضه می‌شوند کافی است؛ یک بار از ما خرید کنید تا از مشتریان ثابت‌مان شوید. پس در قدم اول، ابتدا در سایت خانه پرینتر ثبت نام کرده و سپس با بررسی قیمت‌ها از محصولات ما با خیال راحت خرید کنید.

بازگشت
ارتباط با پشتیبانی در واتس‌اپ